MÖBLER / Bord / Satsbord 9344227
*
nr 934 4227
Satsbord
3 delar, Gustaviansk stil
Kondition: skador
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:59:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/1 09:46:11
1
350 kr
12/1 13:11:07
2
500 kr
12/1 19:51:53
1
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord gustaviansk stil gustavianska gustavianskt satsbord
-
5132 Fällbord
1800-tal, mahogny. Bredd: 73 cm, djup: 45 cm, höjd..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:31
-
5182 Klaffbord
1800-tal. Bredd: 54+ 2x46. Djup: 106 cm, höjd: 69 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:43
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:17
-
5245 Salongsbord
med klaffar, 1800-tal. Bredd: 97+ 2x30. Djup: 69 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:07
-
5057 Soffbord
nutida, diameter: 78, höjd: 45 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:43
-
5167 Toilettebord
+ pall, Uppfällbar spegel. Bredd: 83 cm, djup: 45 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:43
*
Satsbord
Kondition: skador
Läs mer om e-auktion
nr 934 4227
Satsbord
3 delar, Gustaviansk stil
Kondition: skador
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/1 09:46:11 | 1 | 350 kr |
12/1 13:11:07 | 2 | 500 kr |
12/1 19:51:53 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord gustaviansk stil gustavianska gustavianskt satsbord
-
5132 Fällbord
1800-tal, mahogny. Bredd: 73 cm, djup: 45 cm, höjd..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:31 -
5182 Klaffbord
1800-tal. Bredd: 54+ 2x46. Djup: 106 cm, höjd: 69 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:43 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:17
-
5245 Salongsbord
med klaffar, 1800-tal. Bredd: 97+ 2x30. Djup: 69 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:07 -
5057 Soffbord
nutida, diameter: 78, höjd: 45 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:43 -
5167 Toilettebord
+ pall, Uppfällbar spegel. Bredd: 83 cm, djup: 45 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:43